mali-rycerze.pl

Blog tematyczny o kulturze, religii, nauce

Modlitwa

Modlitwa do świętej Rity – jak wygląda?

Modlitwa do świętej Rity – jak wygląda?

Przez wieki, wierni na całym świecie zwracali się o pomoc do szeregów świętych z nieba. Jednym z najbardziej uznanych patronów w troskliwym wsłuchiwaniu się w ludzkie błagania jest Święta Rita. Modlitwa do niej, zasłynęła jako nieskończenie skuteczna w mało prawdopodobnych lub wręcz niemożliwych sytuacjach. Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda i jak jej prawidłowo używać – zapraszam do lektury niniejszego artykułu.


Poznaj także inne modlitwy:


Znaczenie modlitwy do Świętej Rity

Święta Rita z Casci uważana jest za patronkę spraw trudnych oraz niemożliwych, a jej wstawiennictwo jest szczególnie skuteczne w przypadkach, gdy nie ma już nadziei. Modlitwa do Świętej Rity jest widziana jako dobre narzędzie do przedostania się przez przeszkody, które wydają się nie do pokonania. Jest to forma zwrócenia się do Boga za pośrednictwem Świętej Rity z prośbą o łaskę i pomoc.

Modlitwa do Świętej Rity nie jest tylko słowami wypowiadanymi w ciszy naszych serc, ale również praktyką ufności, miłości i pokory. Jest to wyraz naszej wiary w Boże Opatrzność i działanie Świętych na naszą korzyść. Równocześnie, jest to również sposób na rozwijanie naszego duchowego życia.

Przebieg modlitwy – krok po kroku

Modlitwa do Świętej Rity w zależności od potrzeb i sytuacji, może przybrać różne formy. Najbardziej popularne, tradycyjne modlitwy do Świętej Rity zwane są „nowenną”. Są to modlitwy odmawiane przez 9 dni, mające na celu uzyskanie określonej łaski.

  1. Rozpoczynamy od znaku krzyża: „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.”
  2. Następnie odmawiamy Akt Wiary, Akt Nadziei, Akt Miłości.
  3. Po tych modlitwach odmawiamy trzykrotnie „Zdrowaś Maryjo.”
  4. Po modlitwach rozważamy krótko naszą prośbę i zwracamy się do Świętej Rity z modlitwą, która wyraża nasze pragnienie.
  5. Kończymy modlitwą „Ojcze Nasz” i znakiem krzyża.

Jednakże, warto pamiętać, że najważniejsze w modlitwie jest nie tyle jej forma, ile sposób, w jakim ją odmawiamy – z pokorą, ufnością i miłością.

Szczerość i spokój

Wydaje się oczywiste, że najważniejszym elementem każdej modlitwy jest prawdziwość i szczerość naszego serca. Nie powinna być ona tylko mechanicznym powtarzaniem słów, ale prawdziwym odzwierciedleniem naszych uczuć i pragnień. Dlatego też, gdy odmawiamy modlitwę do Świętej Rity, powinniśmy próbować zrozumieć treść naszych słów i zanurzyć się w ich głębi.

W praktyce, modlitwa do Świętej Rity powinna być odmawiana w ciszy i spokoju, z dala od zakłóceń zewnętrznych. Taki stan rzeczy pozwoli nam lepiej skupić się na naszych słowach i lepiej zrozumieć ich znaczenie.

Należy również pamiętać, że modlitwy do Świętej Rity nie powinny być odmawiane tylko wtedy, gdy mamy problem lub gdy nasze życie jest pełne trudności. Święta Rita jest naszym Orędownikiem na co dzień, pomagającym nam w naszej duchowej drodze. Nie zapominajmy o niej, gdy nasze życie jest spokojne i bez problemów.

Odmawiając modlitwę do Świętej Rity pamiętajmy, że jest to nie tylko prośba o pomoc, ale również okazja do głębszego poznania samego siebie, swoich pragnień i potrzeb. To czas, w którym możemy zbliżyć się do Boga i poczuć Jego miłość i troskę o nas.


Zobacz także:

Udostępnij

O autorze

Hej! Jestem Marika :) Skończyłam kulturoznawstwo a moją pasją jest zwiedzanie świata wzdłuż i wszerz. Zwiedziłam kilkanaście krajów na wszystkich kontynentach i przychodzę tutaj, podzielić się z wami moją wiedzą i przeżyciami, ale także zainspirować do samodzielnych eksploracji!