
założycielka
Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego
Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły Modlitwy nie ulegają przedawnieniu! Trzy skuteczne modlitwy odmawiane przy konającym Jezu, zburz wszystkie mury - to7 DNIOWE MODLITEWNE OBLĘŻENIE JERYCHA (obecnie ofiarujemy ją za Ojczyznę)Modlitwa za naszych wrogów - odmawiana i polecana przez charyzmatycznego kapłana śp. ks. Jana SteckiewiczaModlitwa uniżenia - Leżenie krzyżem, skuteczna praktyka duchowa na Wielki Post i nie tylkoModlitwa uniżenia jako niezwykle skuteczna forma modlitwy pokutnej, wynagradzającej za nasze grzechy.7 grzechów głównych - Rachunek sumienia wg o. J. Manjackala10-LETNI ROSYJSKI PROROK SŁAWIK i JEGO PROROCTWAModlitwa i Litania do Najświętszej Głowy Pana Jezusa jako Siedliska Bożej MądrościKORONKA EGZORCYZMOWA i MODLITWY OBRONNE
Czyściec jest miejscem oczyszczenia, a raczej jakby miejscem nowych narodzin, bo człowiek, gdy umiera, w dniu śmierci rodzi się dla wieczności. Nawet Kościół święty już sam dzień śmierci świętych kanonizowanych uroczyście obchodzi jako narodziny dla chwały wiecznej. Największą przeszkodą do zjednoczenia tu na ziemi z Bogiem i przyczyną długich cierpień w czyśćcu jest pycha. Bardzo drogocenną modlitwą jest odmawianie 100 razy „Wieczne odpoczywanie…” za dusze czyśćcowe. Również bardzo jest miłym Bogu zrzeczenie się dobrowolne na korzyść dusz w czyśćcu cierpiących wszystkich swoich modlitw, Mszy św., Komunii świętych, czytaj wiecej
2019-09-18
REKOLEKCJE
dla
MAŁYCH RYCERZY
MIŁOSIERNEGO SERCA JEZUSOWEGO
i dla zainteresowanych
19-22 września 2019
Plan rekolekcji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu - do pobrania plik PDF
TEMAT GŁÓWNY: Walka duchowa o zbawienie.
REKOLEKCJE poprowadzi: ks. Tomasz Pirszel – z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, posługa głoszenia nauk rekolekcyjnych z posługą kierownictwa duchowego (spowiedzi rozmów osobistych).
Zalecamy, aby na rekolekcje przyjechać w stanie łaski uświęcające - po spowiedzi św. - aby demony miały ograniczony dostęp do uczestników i przebiegu całej uczty duchowej!!! Możliwość SPOWIEDZI św. w BAZYLICE wg planu lokalnego: 11.30, 17.30 (pół godz. przed Mszą św. o 1200 i 1800 w Cz, Pt, Sb) i o 7.30 i w czasie Mszy św. o 800 w niedzielę)
Czwartek , 19.09.2019 – Matki Bożej Saletyńskiej
15:00 – Droga Krzyżowa i Koronka jako modlitwa w intencji przebłagania i przeproszenia Boga bogatego w miłosierdzie za grzechy i uchybienia wszystkich uczestników rekolekcji i ich bliskich z aktem przebaczenia sobie i bliźnim w celu odblokowania zapór zła i otwarcia się na przygotowane dary Ducha Świętego. Info. organizacyjne, (kaplica Domu Pielgrzyma)
2017-09-07
KONFERENCJA Ks. Marek Bąk:
Celem pobożności jest skrucha, a skrucha to postawa, w której człowiek nabiera dla siebie łaskę pobożności. Jest to fundamentalną postawą człowieka. To uniżenie się przed Bogiem i uznanie tego, kim się jest.
Akt skruchy – 4 przepaści:
- nędza;
- ufność;
- wdzięczność;
- wyniszczenie Chrystusa;
Nędza - to czego człowiek się dopuszcza, taka jest kondycja człowieka. Nie chodzi o to, aby człowiek był sterylnie oddzielony od grzechu. Chodzi o skruchę serca, ona czyni miejsce na łaskę. Dlatego trzeba zauważyć przepaść swej nędzy. Poczucie bezgrzeszności okradło wielu ludzi. Ma miejsce proces zakłamania i niszczenia wiary. Świadomość grzeszności nie czyni go gorszym. Cóż człowiekowi z tego, jeśli nie pozna, że choroba śmiertelna go toczy. Grzech niezauważony prowadzi do potępienia. Z kolei, na dnie zauważenia tej nędzy czeka Pan Bóg. W przepaści nędzy jest miejsce spotkania z Bogiem. Czyni to ten, który Bogu ufa. Poczucie bezgrzeszności, idzie w parze z brakiem ufności. Trzeba od postawy wiecznego tłumaczenia się odejść. Próżność, wielomówstwo, zatroskanie o to co pomyślą inni, to postawy zatrucia duchowością świata.
Ufaj Panu Bogu, a zła się nie ulękniesz. Ufność bez ograniczeń. Przepastna ufność dająca pokój i miłość. Owocem ufności w nędzy jest wdzięczność.
Wdzięczność – pamiętanie z miłością o źródle obdarowania. Tym źródłem jest Bóg.
Skrucha ma cię uczynić naczyniem łaski Boga. Są to akty decyzji, ułamki sekund. Każdy grzech należy kończyć aktem skruchy.
Jeśli tak będzie, to w chwili śmierci zdobędziesz się na akt skruchy. Jeśli człowiek ma jedność z Bogiem, wtedy dochodzi do zbawienia.
JEŚLI JEST POBOŻNOŚĆ BEZ SKRUCHY, WÓWCZAS MA MIEJSCE FARYZEIZM, PRÓŻNOŚĆ.
Trzeba zejść z piedestału zakłamania do przepaści spotkania z Bogiem. Skrucha jest radosnym, królewskim powrotem do Boga, w momencie uczucia trwogi utraty Miłości. Człowiek zakłamany tego nie odbiera.
Ból duszy czyśćcowej rozdzielenia z Bogiem, ten głód jest jedyną podstawową i ostateczną potrzebą duszy. Jeśli ten ból nie może być ułagodzony, jest ogniem dla duszy.
Uczucie woli! Uczucia mogą się dołączyć ale nie muszą, jest to żołnierska decyzja. Postawa syna marnotrawnego. Przebaczenie od Ojca jest największym pragnieniem. Wdzięczność powinna być na miarę obdarowania. Jezus wykrwawił się i wyłzawił dla naszego zbawienia.
AKTY SKRUCHY:
* Akt doskonały – czyni w człowieku nawą osobowość, nie powraca się do osobowości uprzedniej.
* Akt niedoskonały – akt woli.
* Akty skruchy są ratunkiem dla człowieka. Człowiek wie, że jest nicością, ale umiłowaną i obdarowaną. Patrz w ten sposób na siebie, a unikniesz pozorów płycizny. Zobaczysz, że jesteś obdarowany, a inni zobaczą cię zwycięzcą. Akty skruchy pokonują twoje wewnętrzne opory.
* * *
Bogu Najwyższemu w Trójcy Świętej Jedynemu niech będą dzięki za te rekolekcje. W tym czasie poza rozmiłowaniem się w Słowie Boga, mieliśmy możność skorzystania z licznych łask.
Najpierwszą była całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu przez dwie pierwsze doby. W czasie Adoracji oddaliśmy również szczególną cześć Dzieciątku Jezus przywiezionym przez ks. Macieja z Ziemi Świętej, oraz Pasyjnemu Krzyżowi Końca Czasu, który towarzyszy rycerzom we wszystkich ważniejszych ucztach duchowych.
Kolejną łaską było uczestnictwo w Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz rozważanie Męki Pańskiej w drodze Krzyżowej w Godzinie Miłosierdzia.
Uczestniczyliśmy w obrzędzie uzdrawiania i błogosławieństwa, a wielu z nas zostało przyjętych (duchowo) do Łona Matki Najświętszej.
Ponadto niektórzy z naszej wspólnoty przyodziani zostali w Szaty Niepokalanej, przyjmując Szkaplerz Karmelitański a 2 osoby przystąpiły do Niewoli Jezusa przez Maryję. Jedna rycerka przy grocie Matki Bożej przyjęła szkaplerz św. Józefa.
Nasze zgromadzenie powiększyło się o kolejne 4 dusze ofiarne, które przystąpiły do Rycerstwa. Jedna kandydatka złożyła druk zgłoszenia przystąpienia w nasze szeregi.
Nie zabrakło również chętnych, do objęcia modlitwą kapłanów rekolekcjonistów, którzy podjęli duchowe Dzieło „Margaretkę” (2 „MARGARETKI” za 2 kapłanów). Serdeczne podziękowanie za inicjatywę w tym dziele rycerce Gabrieli z diecezji pelplińskiej.
Był też czas dla owdważnych i chcacych ubogacić innych wiarą i otrzymanymi łaskami. Bardzo mocnymi i wymownymi świadectwami podzieliły się: uczestniczka Sylwia z Kościana i rycerki: Elżbieta z Głuchołaz, Maria z Ząbek, Adriana z Koszalina. To ważny moment dzielenia się wiarą i otrzymanymi Bożymi łaskami. Podczas wystąpienia ostatniej siostry w Chrystusie, na spontaniczne zaproszenie organizatora rekolekcji swoją obecnością zaszczycił ks. bp Krzysztof Włodarczyk – biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który przyjechał w to miejsce na osobistą modlitwę różancową. Poproszony hierarcha skierował kilka słów do słuchających podkreślając, że na dzisiejsze trudne czasy jest modlitwa (różańcowa) i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz świadczenie wiarą i ufnością o Bogu, o Jego Opatrzności, Miłości i Miłosierdziu. Po kilkuminutowym wystąpieniu ks. bp Krzysztof udzielił pasterskiego błogosławieństwa dla uczestników i Małych Rycerzy. Ks. bp Włodarczyk zanim został biskupem pracował w wydziale duszpasterskim kurii koszalińsko – kołobrzeskiej a wcześniej był odpowiedzialnym za cały proces przygotowań, budowy i oddania „pod klucz” tego ośrodka rekolekcyjnego, który był potrzebny i oczekiwany, a obecnie w pełni wykorzystywany.
Na zakończenie przystąpiliśmy do zjednoczenia z Obliczem Chrystusa, poprzez nałożenie na twarze „chusty św. Weroniki” z wizerunkiem oblicza naszego Pana i Króla. Chusta ta ofiarowana została na ręce br. Wiesława przez ks. Macieja w Niepokalanowie. Chusta przywieziona została z Ziemi Świętej i była tam w miejscu ukrzyżowania i na płycie grobu Króla Miłosierdzia.
Rekolekcje uwieńczyliśmy pielgrzymką do Groty Najświętszej Maryi Panny przy Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie złożyliśmy kwiaty oraz podziękowanie na przeczyste Dłonie naszej Mistrzyni i Matki. Matka Boża nie poskąpiła swych łask i obdarowała każdego uczestnika według potrzeb.
Idźmy i głośmy światu z nową mocą o cnotach Wiary, Nadziei i Miłości powtarzając hasło z Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z Góry Chełmskiej:
"SERVUS MARIAE NUNQUAM PERIBIT" - SŁUGA MARYI NIGDY NIE ZGINIE!
Maryjo Córko Ojca, Matko Syna i Oblubienico Ducha Świętego – Módl się za nami.
Maryjo Matko Strażniczko Wiary – módl się za nami.
Ave Maria Virgo Fidelis – Bądź pozdrowiona Panno Wierna!
Króluj na Chryste! Zawsze i wszędzie!
Rycerka Renata z Nowego Sącza
P.S. Uwielbienie i dziękczynienie składamy dobremu Bogu przez NMP – Matkę Bożą i naszą oraz mocą wstawienniczą Świętych Aniołów, Patronów i Wszystkich Świętych oraz świętych dusz zbawionych i wspierających na ziemi. Szczególne podziękowanie Bożej Opatrzności za Kapłanów: Ks. Macieja Bagdzińskiego (o. Jana Pawła) z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i Ks. Marka Bąka z Łodzi, którzy pod natchnieniem Ducha Świętego poprowadzili tę ucztę duchową. Wyrazy uznania dla prezesa Zarządu Legionu MRMSJ Wiesława Kaźmierczaka, i posługującej siostry Marii, siostry Iwony, i wszystkich zaangażowanych w organizację i przebieg tych rekolekcji, pełniących posługę w czasie Najświętszej Ofiary a także jednoczących się duchowo wspierających posługą modlitwy i wszelkiej ofiary rycerki Bożenki i br. Wojciecha i innych braci i sióstr w Chrystusie a także gospodarzy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie oraz wszystkich obecnych uczestników, którzy podążając za Głosem Boga, odpowiedzieli na święte wezwanie, przybywając do szkoły Maryi na tę świętą ucztę duchową. Chwała, uwielbienie i dziękczynienie Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu… (mr Renata J.)
2017-09-07
RELACJA Z REKOLEKCJI W SZKOLE MARYI
( „Rozpoznaj czas nawiedzenia swego!” )
W dniach 28-31 sierpnia 2017, uczestniczyliśmy w rekolekcjach w Koszalinie.
To duchowe rozważanie poświęcone było poznawaniu Niebieskiej Królowej - Matki Najświętszej Maryi, oraz cnoty pokory.
Niech będzie chwała i cześć i uwielbienie Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, oraz Matce Najświętszej. Składamy dziękczynienie wszystkim Aniołom i Świętym oraz duszom czyśćcowym, które trwały z nami na modlitwach i adoracjach.
Już na pierwszej konferencji, po raz kolejny usłyszeliśmy zachętę ze strony Ks. Macieja Bagdzińskiego do oddania się według natchnień w Niewolę Jezusa przez ręce Maryi wg. „Traktatu o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”.
W dzisiejszym świecie katolik kojarzy się z cierpieniem, biczowaniem, ciągłym klęczeniem. Potrzeba optymizmu, powinno z nas emanować szczęście, jak z Matki Najświętszej, a wtedy każdy z zachwytem będzie stwierdzał: jakże ty jesteś szczęśliwy!
Wówczas przyjdzie czas na świadectwo i twoje wyznanie: Tak, kocham Jezusa!
W czasie konferencji rozważaliśmy: „Mistyczne miasto Boże Marii z Agredy”, Dzieło szczególnie znienawidzone przez szatana, w którym Maryja dyktowała pouczenia o swoim życiu. Ponadto, nawiązywaliśmy do Dzieła: „Poemat Boga Człowieka”, Marii Valtorty, oraz „Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej”, Luisy Piccarrety, również o życiu Matki Najświętszej.
Imię Maryja – wybrane i umiłowane imię Trójcy Przenajświętszej.
„Moja córko, Imię Moje czcij zawsze z największym nabożeństwem.”
„Nie odmówi ci Bóg, jeśli przygotujesz się według Moich wskazówek.”
(słowa Maryi skierowane do Marii z Agredy).
Uwielbienie, dziękczynienie i wyznawanie Miłości było czymś, co Maryja praktykowała na co dzień. Często powtarzała to w ciągu dnia nieustannie ofiarując siebie Bogu, aby we wszystkim dopełniła się Jego Wola.
O Aniołach:
Anioł, jeśli zostaje mu powierzona opieka nad człowiekiem, doświadcza wielkiej łaski, łaski poznania życia ziemskiego, takiego jakie wiódł Jezus Chrystus, poznania czym jest człowieczeństwo. Anioł ten, tłumaczy w następstwie innym aniołom, którzy nie otrzymali posłannictwa Stróża, jak wygląda to życie ziemskie. Nie są Oni stworzeni na Obraz i podobieństwo Boga, Anioł może przybrać każdą postać. My ludzie, nie potrafili byśmy znieść obecności Aniołów z wyższych chórów, gdyż ich blask obecności Bożej jest zbyt wielki, tak iż mógłby człowieka spalić.
W księdze Mądrości Bóg mówi do człowieka o Aniele: „Bądź Mu posłuszny…”
Każdy Anioł Stróż jest inny, dopasowany do człowieka. Gdyby nasz anioł mógł, zabił by nas za najmniejszy grzech, ale Bóg dał nam anioła, aby nas strzegł.
Aniołowie mają pełnię poznania, dlatego doszło do buntu w Niebie. Bóg polecił Aniołom oddać cześć Człowiekowi, Swemu Synowi. Lucyfer nie mógł tego znieść, wzywając innych Aniołów do buntu.
Maryja również została poddana próbie – Jej próbą był Fiat, powiedzenie Bogu tak.
Zbuntowani Aniołowie tej próby nie przeszli.
2017-08-31
REKOLEKCJE POKUTNE
dla
MAŁYCH RYCERZY MIŁOSIERNEGO SERCA JEZUSOWEGO
i dla wszystkich zainteresowanych
26-28 września 2017
w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2A
Dojazd z dworca PKP najtańszą siecią TAXI nr (94) 196-22
Zapisy najpóźniej do 19 września 2017
( ilość miejsc ograniczona )
Informacje szczegółowe: Wiesław kom. 668 093 700
Tej uczcie duchowej posługiwał będzie:
ks. Maciej Bagdziński
WTOREK, 26.09.2017
15:00 – Koronka, Zawierzenie rekolekcji Bożemu Miłosierdziu i Duchowi Św. i Jego Świętym Aniołom.
16:00 – Nauka rekolekcyjna
17.00 – Kolacja
18:00 – Różaniec cz. radosna
18:30 – Msza św., z kazaniem (sugestia organizatora)
i rozpoczęcie pokutnej adoracji Najświętszego Sakramentu
w milczeniu, modlitwie, pokucie i poście (o chlebie i wodzie)
oraz w dowolnym czasie adoracji wyznaczonym
według możliwości i kondycji poszczególnych uczestników.
24:00 – Msza św. (sugestia organizatora)
ŚRODA, 27.09.2017
Adoracji Najświętszego Sakramentu
12:00 – Msza św. (sugestia organizatora)
15:00 – Godzina Miłosierdzia
21:00 – Apel Jasnogórski
24:00 – Msza św. (sugestia organizatora)
CZWARTEK, 31.08.2017
11:00 – Msza św. (sugestia organizatora)
Ok. 12:00 – 12:30 – Obiad i WYJAZD DO DOMU
Program może częściowo ulec zmianie…
UWAGA: Plan ten może ulec zmianie – Duch Święty ma prawo dokonywać korekty w niniejszym ramowym programie rekolekcji w osobie kapłana prowadzącego tę ucztę duchową.
2017-08-08
REKOLEKCJE
dla
LEGIONU MAŁYCH RYCERZY MIŁOSIERNEGO SERCA JEZUSOWEGO
i dla wszystkich zainteresowanych
28-31 sierpnia 2017
Rekolekcje w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul Seminaryjna
Zapisy i informacje szczegółowe: Wiesław kom. 668 093 700
REKOLEKCJE W ROKU MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ POPROWADZĄ:
- ks. Maciej Bagdziński - posługa głoszenia nauk rekolekcyjnych z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie
we współpracy z ks. Markiem Bąkiem, posługa w spowiedzi, porady duchowe dla uczestników rekolekcji.
PONIEDZIAŁEK, 28.08.2017
15:00 – Koronka, Zawierzenie rekolekcji Bożemu Miłosierdziu i Duchowi Św. i Jego Świętym Aniołom.
16:00 – Nauka rekolekcyjna
17.30 – Kolacja
– Czas osobistej modlitwy w ciszy (w kaplicy lub na spacerze).
19:30 – Różaniec cz. radosna
20:00 – Msza św., nauka
i adoracja Najświętszego Sakramentu do 23:00
WTOREK, 29.08.2017
7:00 – Godzinki ku czci NMP. Różaniec cz. I i modlitwy indywidualne.
8:00 – Śniadanie
9:00 – Nauka rekolekcyjna.
10:00 - Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
11:00 – Msza św.
12:00 – Anioł Pański i Różaniec cz. II
13:00 – Obiad
– Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
15:00 – Godzina Miłosierdzia - Koronka Różaniec cz. III
16:00 – Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
17:00 – Nauka rekolekcyjna.
18:00 – Kolacja
19:30 – Różaniec cz. IV
20:00 – Msza św. nauka i adoracja NS.
23:00- Zakończenie adoracji NS.
ŚRODA, 30.08.2017
7:00 – Godzinki ku czci NMP. Różaniec cz. I i modlitwy indywidualne.
8:00 – Śniadanie
9:00 – Nauka rekolekcyjna.
10:00 - Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
11:00 – Msza św.
12:00 – Anioł Pański i Różaniec cz. II
13:00 – Obiad
– Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
15:00 – Godzina Miłosierdzia - Koronka Różaniec cz. III
16:00 – Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
17:00 – Nauka rekolekcyjna.
18:00 – Kolacja
19:30 – Różaniec cz. IV
20:00 – Msza św. nauka i adoracja NS.
23:00- Zakończenie adoracji NS.
CZWARTEK, 31.08.2017
7:00 – Godzinki o Niepokalanym Pocz. NMP
7:30 – Msza św.
8:30 – Śniadanie
10:00 – Konferencja.
12:00 – Anioł Pański i Różaniec cz. chwalebna
12:30 – Obiad i WYJAZD DO DOMU
UWAGA: Program może częściowo ulec zmianie… Duch Święty ma prawo dokonywać korekty w niniejszym programie rekolekcji.
2016-10-04
Rekolekcje (wg programu rekolekcji - plik PDF- otwórz, pobierz) rozpoczął koronką do Bożego Miłosierdzia tak jak w poprzednich rekolekcjach (5-7.09.2016) ks. Wojciech Panek, posługujący jako wikary w konkatedrze – bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. Poniedziałki ks. Wojciech ma wolne i na zaproszenie organizatora przybył z pomocą w posłudze spowiedzi. Dalsze modlitwy w ciszy. O 16:00 zawierzenia Duchowi Świętemu poprowadził misjonarz miłosierdzia, ks. Dariusz Dabrowski, ze zgromadzenia filipinów. Zaproszony rekolekcjonista wygłosił pierwsza naukę rekolekcyjną w temacie rekolekcji: „Odnówmy Przymierze Miłosierdzia” [...]
2016-09-24
W dniach 5-7 września 2016 w Koszalinie odbyły się rekolekcje,
które prowadził ks. Maciej Bagdziński.
Temat rekolekcji: „Szkoła rozeznania i modlitwy wstawienniczej”.
Z notatek zapisanych na konferencji.
Najwięcej darów Ducha św. otrzymujemy w sakramencie Bierzmowania i one u nas są, nawet jak ich nie czujemy. Potem Bóg pozwala nam te dary rozwijać. Aby otrzymać charyzmat trzeba mieć DARY Ducha św. Modlitwa wstawiennicza polega na tym, że jedni modlą się za drugich.
Ksiądz Maciej Bagdziński przybliżył fragment Ewangelii, w którym Jezus uzdrawia rękę człowiekowi w Szabat. Uczeni wówczas wpadli w szał, naradzali się, jak postąpić z Jezusem. Jezus nikogo nie ocenił, nie potępił. Nie zaprzeczył prawu. Czemu więc wpadli w szał? Ukazuje się jedno ze zranień w sercu. Rana, która jest pomnikiem, który człowiek sam sobie postawił – że jest nieomylny.
Jezus mówi: „Patrz, ja już jemu wybaczyłem, a on jest smutny”. Nie z powodu grzechu nie potrafi sobie wybaczyć, ale z powodu tego, że spadł z tego pomnika, że nie jest doskonały, że nie jest bez grzechu. Jezus nazywa to pychą. Jeśli ktoś nam wykaże błąd postępowania to rodzi się złość, wściekłość. Córka powie do matki – „nienawidzę cię”. Agresja, gdy człowiek jest postawiony w prawdzie. Pytanie – czy wolno czynić dobro w niedzielę? Czy można dobro czynić w Szabat? Jezus uzdrawia w święto, w Szabat, bo przychodzi człowiek, który ma uschłą rękę.
Z konferencji na temat charyzmatów: mamy modlić się i prosić o charyzmaty...
2016-09-20
Rekolekcje ( zgodnie z programam ) rozpoczął koronką do Bożego Miłosierdzia ks. Wojciech Panek, posługujący jako wikary w konkatedrze – bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. Poniedziałki ks. Wojciech ma wolne i na zaproszenie organizatora przybył z pomocą w posłudze spowiedzi. Ks. Wojciech w krótkiej prezentacji podkreślił swoje wielkie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dalsze modlitwy zawierzenia Duchowi Świętemu poprowadził organizator i prezes zarządu Legionu MRMSJ br. Wiesław.
O 16:00 ks. Maciej Bagdziński (zwany o. Jan Paweł) wygłosił pierwsza naukę rekolekcyjną w temacie rekolekcji: „Szkoła rozeznania i modlitwy wstawienniczej".
17:30 Kolacja w milczeniu i wsłuchanie się w treści „Traktatu” św. Ludwika Grignion de Montfort. Milczenie obowiązywało podczas całej uczty duchowej. Następnie czas wolny również na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania u ks. Wojciecha. W tym czasie przybył z pomocą w spowiedzi franciszkanin o. Dobromił Beker, przyjaciel o. Jana Pawła i Legionu MRMSJ, (który dwukrotnie głosił rekolekcje w Częstochowie, 28-30 marca 2014 i w Tolkmicku, 13-15 maj 2016).
19:30 różaniec cz. Radosną poprowadziła s. Maria Mrózek. A po tej modlitwie Msza św. koncelebrowana oraz adoracja z modlitwą wstawienniczą.
Po północy ok. 1:00 przyjechał jeszcze jeden wyjątkowy uczestnik, ks. Mirosław Janoski - proboszcz jednej parafii z diecezji radomskiej wraz z czterema osobami ( m.in. z rycerką Mariolą Korzeń z Grudziądza, która tego dnia miała swoje kolejne urodziny - 49 rocznica. Z tej okazji jubilatka zaserwowała wszystkim uczestnikom tort urodzinowy ).
Kolejny dzień rozpoczęty modlitwami i nauką rekolekcyjną oraz Mszą św. o g. 11:00. Spowiedź św. i rozmowy osobiste z duchownymi wypełniły czas osób zainteresowanych. Inni trwali na modlitwie wspólnej i spacerach.
We wtorek, o 17:00 kolejna nauka rekolekcyjna, następnie kolacja i ciąg dalszy słuchania Traktatu (tak było podczas wszystkich posiłków).
Mszę św. o 20:00 poprzedziła modlitwa różańcowa. Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie, które przedłużyły się do godzin porannych dnia następnego. W czasie trwania tych modlitw zostały ujawnione charyzmaty takich modlitw u ks. Mirosława, który obok ks. Macieja wspomagał ofiarną posługą uczestników tych rekolekcji. Ks. Mirosława wspomagało wielu uczestników, ale na uwagę zasługują w s. Bożena, s. Mariola i br. Krzysztof.
W czasie Mszy św. w darze ołtarza złożone zostały akty poświęcenia złozone przez 14 niewolników Maryi oraz zgłoszenia kandydatów na rycerzy (8) i deklaracje na rycerzy rzeczywistych (5). Na zakończenie Mszy św. rycerze, którzy złożyli deklaracje złożyli przyrzeczenie rycerskie i ofiarowanie się Chrystusowi Miłosiernemu, powtarzając każde słowo za ks. Maciejem. Następnie każdy nowy rycerz otrzymał pamiątkowy Dyplomik i oznakę Małego Rycerza. Taki Dyplomik członka honorowego otrzymał także ks. Mirosław, który miał wielkie pragnienie wstąpienia w szeregi Legionu MRMSJ. Wcześniej takie dyplomiki otrzymali także rok wcześniej o. Jan Paweł podczas rekolekcji w Koszalinie w 2015 r. i o. Dobromił na rekolekcjach w Tolkmicku w 2016 r.
Wszystkim duchownym posługującym ofiarnie w tej Bożej duchowej uczcie niech dobry Bóg wynagradzi teraz i w wieczności. Amen.
W rekolekcjach brało udział blisko 100 osób.
mr Wiesław Kaźmierczak
P.S. Głębsze relacje z rekolekcji jeszcze w innych artykułach: m.in. Relacja z rekolekcji w Koszalinie rycerki Renaty z Nowego Sącza.
2016-09-20
W dniach 5-7 września 2016r. w Koszalinie miały miejsce rekolekcje pod hasłem: „Rozeznanie, modlitwa wstawiennicza”.
Z Woli Bożej Mali Rycerze oraz wiele innych dusz wybranych przez Maryję wraz z organizatorami rekolekcji, licznie zgromadziliśmy się na trzy dni rozważań. Na to duchowe wydarzenie przybyli do nas kapłani, Ks. Maciej Bagdziński (O. Jan Paweł), który poprowadził dla nas rekolekcje, Franciszkanin, O. Dobromił Beker posługiwał w konfesjonale, oraz Ks. Mirosław Janoski - uczestnik, (proboszcz z diecezji radomskiej - posługa w spowiedzi i modlitwie wstawienniczej) a także w pierwszym dniu do posługi spowiedzi ks. Wojciech Panek z tutejszej diecezji koszalinsko-kołobrzeskiej.
Na samym początku zawierzyliśmy rekolekcje Bożemu Miłosierdziu i Duchowi Świętemu.
W czasie pierwszej Mszy Św. Ks. Maciej wygłosił słowa, które do głębi przenikały duszę.
Dlaczego wciąż tak wiele w nas zwątpienia... dlaczego przystępujemy do Sakramentów Św. do Sakramentu Pojednania, często wypominając wciąż te same, dawno popełnione przewinienia, przewinienia – które Bóg już raz wybaczył, one zostały poddane miłosierdziu. Dlaczego więc do nich powracamy, choć może już dawno ich nie popełniamy?
I oto Kapłan wyjawia tajemnicę, skąd to ciągłe cierpienie, i brak wybaczenia sobie samemu, skąd nieustający żal, który wciąż na nowo budzi się w duszy. Cierpienie to wiąże się z tym, że prawdopodobnie nagle runął nasz pomnik pychy. Pomnik, budowany przez wiele lat, poprzez marzenia, wygórowane aspiracje, ambicje, wyobrażenia o dostatku i powodzeniu, a na szczycie tego pomnika my sami w naszym wyidealizowanym obrazie życia, często bez Boga. Dziś widzimy tylko zgliszcza, jest to jakoby moment przełomowy. Z jednej strony boleść utraty dotychczasowego trybu życia, porzucenie starych wygodnych przyzwyczajeń i mentalności, z drugiej zaś strony tęsknota za Bogiem, dążenie do umocnienia ducha i całkowitego porzucenia wszelkiej ułomności, tej marności którą Bóg zburzył na naszych oczach, pozwalając upaść boleśnie z bardzo wysoka.
Wielu z nas znajduje się obecnie na podobnym etapie życiowej drogi, szczególnie kiedy oddajemy swą Wolę Bogu. Jest to jakoby nowy początek, kiedy to Bóg bierze nasze życie całkowicie w swoje Ręce, nie pozostawiając nam ani jednego procenta udziału.
Tego dnia kapłan poświęcił i nałożył nam Medaliony Maryi Strażniczki Wiary, o szczególnym znaczeniu w Czasach Ostatecznych, wg. objawień Patrycji Talbot z Ekwadoru. To było ogromną łaską.
*W drugim dniu rekolekcji O. Jan Paweł skupił uwagę na darach i charyzmatach Ducha Świętego.
Na dary Ducha Św. nie można sobie zasłużyć. Są one całkowicie bezinteresowne. Nie można również wymuszać darów na Bogu. On sam przeznacza takie dary jakie chce i komu zechce. Żadna pokuta ani umartwienie, ani nawet prośby usilne, nie skłaniają Boga, do udzielania darów. Jest to wyłącznie Wolą Boga według Jego zamysłu. Bóg wybiera najczęściej słabych i małych tego świata, aby zawstydzić możnych i dumnych. Najpierw Boskie dary bywają ukryte, aby dopiero z czasem się rozwinąć. Niejednokrotnie bywa i tak, że dusze, które otrzymują dary Boże, nie chcą ich przyjmować, traktując je jako zobowiązanie bądź wręcz upokorzenie, zadając Bogu pytanie „dlaczego ja”, prosząc aby je oddalił.
*Modlitwa wstawiennicza. Aby dawać Miłość bliźniemu, trzeba wpierw tej miłości doświadczyć. Zwykle u początku prawdziwej drogi do Boga, w życiu człowieka następuje nawrócenie. Bóg częstokroć posługuje się silnymi emocjami, aby duszę pobudzić i przyciągnąć do Siebie, jest to jakoby zauroczenie, stan zakochania. W tych relacjach miłosnych Boga z duszą człowieka, nie można jednak poprzestać na etapie emocji, aby mimo upływu czasu nie poszukiwać usilnie tego co było. Ten etap powinien się zakończyć.
Po pewnym czasie emocje opadają i ustępują miejsca stabilnemu uczuciu. Dusza pociągana jest głębiej, poprzez to miłość ewoluuje, dojrzewa, przechodzi do trudnych, poważniejszych etapów.
W sferze wiary i duchowości, kapłan podał przykład dwóch grup ludzi tzw. „mózgowców” oraz „emocjonalnych”. Chwalebnym jest, kiedy te dwa typy równoważą się w duszy. Taki układ sprzyja rozwojowi wiary i relacji duszy z Bogiem.
Aby dobrze służyć i spełniać swe duchowe powołanie, chcąc pomóc bliźniemu, należy wpierw uporządkować swoje wnętrze, wyjść na zewnątrz swych trudów i bolesności doczesności, aby nie koncentrować się na sobie a jedynie na Bogu. W duchowym świecie „Ja” należy zamienić na Słowo „Jezus”. A więc te wszystkie utrapienia, dawne przewinienia które w duszy ciążą mimo Sakramentów Pojednania, wszelkie troski doczesne, należy prawdziwie z wiarą w porywie zaufania w sposób rzeczywisty pozostawić u Stóp Boga Miłosierdzia, wówczas uczujemy na duszy prawdziwe działanie. Bywa i tak, że potrzeba podejmować wielokrotne próby, nim ten akt będzie na prawdę szczery i uda się postąpić krok do przodu, pozostawiając wszystko Bogu. Koniecznym jest tu pogodzenie się ze wszystkim, głębokie oddanie oraz dziękczynienie w każdym położeniu, pomimo przeciwności. Wówczas dusza doznaje prawdziwej wolności.
Kiedy to nastąpi, człowiek może udzielać się w modlitwie wstawienniczej.
Możemy składać prośby i zanosić modły do Boga, lecz nie wolno na nich poprzestawać, ponieważ to zaufanie i dziękczynienie sprawiają, że dusza otwiera się na Boga, i otrzymuje obfite błogosławieństwa, oraz staje się kanałem, poprzez który te błogosławieństwa płyną na innych.
O. Jan Paweł polecił nam do rozważania dzieło „Moc uwielbienia”.
W jednym z rozważań spisywanych przez Sarę Young, Bóg o wdzięczności powiedział takie słowa:
„Niech wdzięczność obejmie rządy nad twoim sercem. Gdy dziękujesz Mi za błogosławieństwa, dzieje się cudowna rzecz. Z twoich oczu spadają łuski, a ty widzisz jeszcze więcej Moich cudownych bogactw i możesz brać z Mojego skarbca wszystko, czego potrzebujesz. Niech twoja wdzięczność śpiewa pieśni wychwalające Moje Imię, ilekroć otrzymujesz jeden z Moich złocistych darów. Ciągłe „Alleluja” to język nieba, który może się stać językiem twojego serca. Życie pełne wychwalania i wdzięczności staje się życiem pełnym cudów. Zamiast starać się kontrolować sytuację, koncentrujesz się na Moich działaniach. Całe twoje istnienie skupia sie we Mnie – i na tym właśnie polega potęga wychwalania. Do takiego cię powołałem, gdyż stworzyłem cię na swój obraz. Ciesz się obfitym życiem, wychwalając Mnie i dziękując Mi”.[1]
Bóg z największego nieszczęścia może wyprowadzić dobro, ponieważ Jego Plan jest doskonały. Często daje odczuć wstrząsy i wielkie cierpienia, aby z nich uczynić radość. Na myśl przychodzą mi kolejne Słowa Pańskie z zapisków Sary Young:
„...Nic, co ze Mną dzielisz, nie idzie na marne. Mogę wykrzesać piękno z popiołu straconych marzeń. Jestem w stanie wydobyć Radość ze smutku i Pokój z przeciwności. Tylko Przyjaciel, który jest jednocześnie Królem królów, może uprawiać tę Boską alchemię. Nikt nie może sie ze Mną równać!”[2]
Potrzeba stać się czystym narzędziem, o szczerym sercu, czystych intencjach, adorując Boga niemalże nieustannie. Bóg musi królować w sercu, wówczas dochodzi do zjednoczenia. Wtenczas Swą mocą czyni cuda, poprzez czyste, uległe narzędzie.
W modlitwie wstawienniczej musimy pamiętać, że nie potrzeba dotykać osoby za którą się wstawiamy, aby płynęła moc. Moc płynie od Boga a więc modlitwa wstawiennicza skuteczna jest i na odległość.
Potrzeba jakoby duszy dziecka, aby Bóg mógł dokonywać takich rzeczy, jakich pragnie.
Należy modlić się według intencji Maryi, oraz iść w mocy Ducha Świętego trzymając w jednej ręce krzyż a w drugiej różaniec.
2015-09-30
„Nie wypowie ludzka mowa i nie pojmie ludzkie serce…”
Nawiązując do powyższego fragmentu tekstu Godzinek o Bożym Miłosierdziu - tak by można określić rekolekcje z ks. Maciejem Bagdzińskim (zwanym tez o. Janem Pawłem) w Koszalinie, 21-24 września 2015r.
Blisko 60 osób zakwaterowanych w domu rekolekcyjnym oraz kilkanaście dojeżdżających mogło skorzystać z posługi charyzmatycznego kapłana z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W pierwszych godzinach trwania rekolekcji w posłudze spowiedzi wspomógł rekolekcjonistę ks. Wojciech Panek, który mając dzień do osobistej dyspozycji przybył na rekolekcje z Kołobrzegu.
Od pierwszych chwil uczestnicy mogli doświadczyć ofiarne i pełne wiary modlitewne oddanie ks. Macieja posłudze obecnym na rekolekcjach.
Uczta duchowa rozpoczęła się zgodnie z planem, a i sam przebieg nie odbiegał od programu. Poruszane tematy, nauk rekolekcyjnych poddane były działaniu Ducha Świętego, któremu rekolekcjonista poddał się bez reszty. Na początku ks. podkreślił, że na rekolekcje przybyliśmy nie po to, aby się wymodlić, ale po to by się nawracać.
Owoce były imponujące. Uczestnicy od początku byli zaskoczeni formą modlitwy i Bożą odpowiedzią już pierwszego dnia. W tym dniu jak i w dalszym przebiegu rekolekcji dominowała modlitwa uniżenia, prośby, dziękczynienia i uwielbienia.
Nauki rekolekcyjne przeplatane były modlitwami o uzdrowienie, uwolnienie. Przebieg uczty duchowej można by porównać do słów św. Piotra Apostoła:
„(…) posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez niego dokonał wśród was (…) (Dz 2,22-24).
Podczas rekolekcji obowiązywało święte milczenie wszędzie nawet w pokojach.
Podczas posiłków mogliśmy słuchać nagranych interesujących konferencji na temat błogosławieństwa i przekleństwa, zaproponowane przez o. Jana Pawła.
Adoracja Najświętszego Sakramentu zaproponowana przez o. Jana Pawła (ks. Macieja Bagdzińskiego) była indywidualna tzn. jedna osoba nie skrępowanie mogła adorować króla Miłosierdzia przez wyznaczoną godzinę w oratorium. Odbyło się to przez losowanie, przez to Pan sam zapraszał takie dusze adoracyjne. Pozostali, którzy nie mieli szczęścia wylosowania godzinnej adoracji „sam na sam” mogli modlić się do woli w kaplicy rekolekcyjnej. W ostatnią noc adoracja była dostępna dla wszystkich uczestników rekolekcji, którzy zostali zaproszeni (wylosowani) na poszczególne godziny z prośbą, aby nieustannie, zmiennie trwała modlitwa uniżenia (leżenia krzyżem z przeproszeniem, wynagrodzeniem i przebłaganiem za grzechy nasze i świata całego).
Z uwagi na konieczność powrotu rekolekcjonisty do swojej parafii (śmierć siostry proboszcza ks. Macieja) od 15-tej w środę, 23 września zostaliśmy osieroceni, ale nie na długo. Po godzinie Bożego Miłosierdzia uczestnicy nawiedzili pobliskie Wyższe Seminarium Duchowne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Za wiedzą ks. rektora Wojciecha Wójtowicza rekolektanci zostali przyjęci serdecznie przez alumnów drugiego roku Aleksandra i Huberta. Klerycy zaproponowali modlitwę w intencji seminarium szczególnie powołań. W kaplicy seminaryjnej, w której nad tabernakulum zawieszony jest ogromny obraz Króla Miłosierdzia została odmówiona koronka do Bożego miłosierdzia oraz uczczone przez ucałowanie relikwie św. o. Pio ( był to dzień liturgicznego wspomnienia Świętego Zakonnika). Ta obecność w seminarium i
modlitwa w rozeznaniu duchowym przyczyniła się do uproszenia potrzebnych łask dla tego miejsca i wszystkich mieszkańców. Klerycy zapoznali nas jeszcze z warunkami panującymi w zabudowaniach Seminarium. Mogliśmy usłyszeć wiele interesujących informacji o codziennym życiu, zajęciach alumnów i zobaczyć miejsca nauki, modlitwy, rekreacji.
Wizyta zakończona śpiewem „Życzymy, życzymy”.
Ok 20-tej dyrektor domu rekolekcyjnego, ks. Paweł Wojtalewicz dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu. Obecność Króla Miłosierdzia i możliwość nocnej adoracji do rana następnego dnia zrekompensowała brak ks. Macieja. Msza św. o 7:30 sprawowana przez ks. dyrektora zakończyła nocną adorację. O 10:00 modlitwa różańcowa (która towarzyszyła nam każdego dnia), a po niej podziękowanie Królowi Miłosierdzia, podsumowanie, świadectwa, Anioł Pański i wdzięczne Te Deum.
Obiadem zakończona została 3-dobowa uczta duchowa, która przejdzie do historii Legionu MRMSJ… Na pewno była to uczta duchowa jako mająca formować rycerzy przez wyciszenie, zasłuchanie, poddanie się działaniu Ducha Świętego. Owoce rekolekcji odczuli wszyscy a większość potwierdziła swoimi świadectwami o otrzymaniu konkretnych łask uzdrowień duchowych i fizycznych oraz otrzymaniu konkretnych charyzmatów. Ale o tym niech napiszą sami zainteresowani. Niech czas zweryfikuje doznane łaski i dary.
Otrzymane świadectwa natychmiast zostaną opublikowane na tej stronie oraz w kwartalniku „Głos Małego Rycerza”.
O. Janowi Pawłowi za jego ofiarne głoszenie nauk z mocą, za wyciszenie, studzenie emocji, posłuch, modlitwę i wszelkie ofiary – Bóg zapłać!
Wdzięczność należy się przede wszystkim dobremu Bogu, Matce Najświętszej, świętym Aniołom i Wszystkim Świętym oraz duszom wspierającym te rekolekcje i jego uczestników. To właśnie omodlenie tego błogosławionego czasu przyniosło tak niezwykłe owoce dla rycerzy i uczestników z Berlina, Gdyni, Konikowa, Koszalina, Malborka, Pelplin, Poznania, Prabut, Pucka, Sianowa, Sławna, Słowiankowa, Słupska, Szczecina, Szczecinka, Warszawy, Wrocławia.
Ten czas świętych rekolekcji przejdzie do historii naszych uczt duchowych jako jedno z owocniejszych spotkań modlitewnych. Za to Bogu bogatemu w miłosierdzie niech będą dzięki! Amen.
Zrelacjonował: mr Wiesław z Koszalina
P.S. Z Okzaji kolejnej rocznicy urodzin za przyczyna patronki dnia św. Teresy od Dzieciatka Jezusa jak najobfitszych Bożych łask szczególnie prostoty, pokory i wiary nadprzyrodzonej w owocnej i błogosławionej posłudze duszpasterskiej ks. Maciejowi Bagdzińskioemu zwanemu też o Janowi Pawłowi z serca życzą Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego.
2015-09-18
REKOLEKCJE
dla Legionu Małych Rycerzy
Miłosiernego Serca Jezusowego
i zainteresowanych.
Koszalin – 21-24 września 2015
rekolekcje prowadzi ks. Maciej Bagdziński
(znany jako o. Jan Paweł)
(temat i szczegóły nauk rekolekcyjnych podane zostaną w czasie rekolekcji)
PONIEDZIAŁEK, 21.09.2015
15:00 – Koronka, Zawierzenie rekolekcji Bożemu Miłosierdziu i Duchowi Św. i Jego Świętym Aniołom.
16:00 – Nauka rekolekcyjna
17.30 – Kolacja
18:00 – Czas osobistej modlitwy w ciszy (w kaplicy lub na spacerze).
20:00 – Msza św., nauka i adoracja NS.
23:00- Zakończenie adoracji NS.
WTOREK, 22.09.2015 i ŚRODA, 23.09.2015
7:00 – Godzinki ku czci NMP. Różaniec cz. I i modlitwy indywidualne.
8:00 – Śniadanie
9:00 – Nauka rekolekcyjna.
10:00 - Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
11:00 – Msza św.
12:00 – Anioł Pański i Różaniec cz. II
13:00 – Obiad
14:30 – Czas wolny m.in. osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
15:00 – Godzina Miłosierdzia - Koronka Różaniec cz. III
16:00 – Czas wolny m.in. do osobistej modlitwy w ciszy ( w kaplicy lub na spacerze ).
17:00 – Nauka rekolekcyjna.
18:00 – Kolacja
19:30 – Różaniec cz. IV
20:00 – Msza św.
21:00 – Apel i adoracja NS do 7:00
CZWARTEK, 5.09.2014
7:00 – Godzinki o Niepokalanym Pocz. NMP
7:30 – Msza św.
8:30 – Śniadanie
10:00 – Konferencja.
12:00 – Anioł Pański i Różaniec.
13:00 – Obiad i WYJAZD DO DOMU
(Program może częściowo ulec zmianie…)
SUGESTIA i UWAGI KSIĘDZA REKOLEKCJONSTY
Na rekolekcję przyjeżdżamy w stanie łaski uświęcającej - po spowiedzi w lokalnych miejscach zamieszkania. Także czas jaki jeszcze pozostał do rozpoczęcia się uczty duchowej wykorzystać ofiarując dobrowolne umartwienia i modlitwy dla owocniejszego wykorzystania czasu w ramach świętych rekolekcji.
Zapisy na spowiedź-rozmowę indywidualną z ks. rekolekcjonistą przy recepcji. W pierwszej kolejności będą obsłużeni uczestnicy zakwaterowani w domu rekolekcyjnym (a z nich najpierw najdalej mieszkający) a dopiero potem w miarę możliwości pozostali.
Staramy się zwięźle wyrazić swoje problemy także na zapisanych kartkach, aby ks. rekolekcjonista mógł odnieść się do nich ogólnie w czasie konferencji. Będzie to z korzyścią dla wszystkich uczestników, bo są tematy które powielają się.
W czasie trwania rekolekcji nie używamy żadnych nośników informacji elektronicznej, wyłączamy telefony i powiadamiamy bliskich, że nie będziemy dostępni przez okres trwania rekolekcji.
Będzie można podać kontakt tel. do recepcji tel. 94 340 98 00; 94 340 98 60
i organizatora Wiesław kom. 668 093 700 (szczególnie ważne informacje na sms-y)
W czasie trwania rekolekcji obowiązuje tzw. święte milczenie – w całym obiekcie: na korytarzu, w jadalni, pokojach i w każdym czasie – podczas posiłku, spacerze itd.
Adres internetowy domu rekolekcyjnego w Koszalinie:
adres: www.cef.koszalin.pl
tel. 94 340 98 00; 94 340 98 60
Organizator
Wiesław Kaźmierczak
Kom. 668 093 700
e-mail: malirycerze@gmail.com
adres: www.mali-rycerze.pl
2014-10-08
22-25 września 2014 odbyły się pierwsze rekolekcje w tradycji katolickiej dla Małych Rycerzy i zainteresowanych ze środowiska tradycji katolickiej w Koszalinie. We wstępnej fazie organizowania tych rekolekcji termin ten był zarezerwowany dla o. Sylwestra Haśnika, charyzmatycznego franciszkańskiego rekolekcjonisty. Niestety termin ten na dwa miesiące przed rekolekcjami został przez o. Sylwestra odwołany – powód znany obu stronom. Próby zastąpienia rekolekcjonisty były nie łatwe… co w ostateczności po rozeznaniu modlitewnym doprowadziło do zaproponowania opiekunowi koła Małych Rycerzy w Koszalinie ks. Pawłowi Kowalskiemu poprowadzenia tej [...]
2014-10-05
W rekolekcjach wzięło udział 44 Małych Rycerzy, kandydatów i zainteresowanych z kraju (Chodzież, Gorlice, Koszalin, Kołobrzeg, Krobia, Lipiny-Margonin, Nowy Sącz, Poznań, Sławno, Słowiankowo, Strzelce Opolskie, Szczecinek, Tarnowskie Góry, Wrocław, Ząbki - Warszawa) i jedna osoba z zagranicy - (Niemcy okolice Koloni) oraz ok 6-8 osób dojeżdżających z Koszalina i okolic. Zanim przybył charyzmatyczny rekolekcjonista ze Szczecina, uczestnicy zebrani w kaplicy domu rekolekcyjnego zawierzyli błogosławiony czas rekolekcji Bożemu Miłosierdziu i Duchowi Świętemu przyzywając orędownictwa i opieki świętych Aniołów i Świętych [...]
2014-09-06
Rekolekcje w TRADYCJI KATOLICKIEJ odbedą się 22-25 września 2014 w Koszalinie.
Rekolekcje będą prowadzone przez duchownych z Koszalina.
Zgłoszenia: tel. 943434759 kom. 668093700
PROGRAM REKOLEKCJI w TRADYCJI KATOLICKIEJ
dla Legionu Małych Rycerzy
Miłosiernego Serca Jezusowego i zainteresowanych
22-25 września 2014
Poniedziałek 22.09.2014
2014-06-14
"Aniołowie - pomocnicy Ducha Świętego" Relacja z rekolekcji MRMSJ w Koszalinie w dniach 3-6.IX.2012 na temat „Święci Aniołowie – pomocnicy Ducha Świętego”, które prowadził ks. Jacek Skowroński – inicjator Nowenny Pompejańskiej, jako modlitwy za Ojczyznę i promotor do spraw krzewienia modlitwy przez przyczynę Świętych Aniołów, kapłan z archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, pełniący funkcje proboszcza z Barzkowicach. 1 DZIEŃ – PONIEDZIAŁEK, 3.09.2012 Rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji „osłonowej” wszystkich naszych bliskich z formularza o Aniołach z 2.X, z nauką rekolekcyjną: [...]
2014-06-13
„ZDECYDUJ SIĘ!!! ALBO BĘDZIESZ RYCERZEM CHRYSTUSA, ALBO GIERMKIEM SZATANA!” Pismo Święte jest bezcenne. Należy dbać o godne miejsce dla Pisma Świętego. Słowo Boże ma moc. Moc Słowa Bożego jest w orędziu… dla wszystkich przekleństw i złorzeczeń. „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść” (z listu św. Pawła Ap.) Antidotum na Owsiaka: „Róbta co chceta… a z piekła nie wyjdzieta”. Współczesny świat jest zainfekowany przez przekleństwo, oszustwo, kłamstwo, małą wrażliwość na język ojczysty… a więc na niecenzuralne słowa, obmowy i wszelkie zło staliśmy się nie [...]